Máme toho spoustu :-)

Nebezpečí internetu

Co uděláte, když najdete na zemi flashku? Máte radost, protože už delší dobu si chcete koupit novou, svou jste totiž ztratili. V klidu si doma zapnete počítač a připojíte flashku. Chyba! Proč toto nedělat, vysvětlovali naši kolegové na univerzitní akci Noc vědců.

Poslední zářijový den se na Univerzitě Hradec Králové (UHK), která je naší partnerskou univerzitou, uskutečnila další Noc vědců, tentokrát na téma Bezpečnost. Neváhali jsme a pozvali naše bezpečnostní experty, kteří měli připraven kvíz, během něhož si účastníci mohli otestovat své znalosti ze sociálního inženýrství.

V areálu univerzity jsme rozházeli také několik flash disků a testovali jsme tak, co s nimi nálezci udělají. Pokud by si ji nechali a dali je do svého počítače, objevilo se jim varování, ať to příště už nedělají, protože může dojít k zavirování počítače či ztrátě dat. Pro mladší účastníky byl připraven hod (plyšovým) virem do antivirového koše, zeď na malování virů, stavba Trojského koně z 3D puzzlí nebo Phishing magnetických rybiček. Chcete se podívat, jak to na akci vypadalo? Podívejte se na video.

A jak se nám daří v bezpečnosti na internetu jako bance? Podařilo se nám odvrátit 97,7% útoků, konkrétně 98,8% u malware a 97,6% u phishingu.

 

Nebezpečí internetu

Internet nám přinesl řadu výhod. Nepodceňujeme ale jeho nástrahy a snažíme se, aby využívání internetových bankovních služeb bylo bezpečné.

Klienty se snažíme dlouhodobě upozorňovat na nebezpečí, která mohou být spojena s používáním bankovních služeb. Připravili jsme proto i několik edukačních videí, jak se podvodům bránit:

 

Vytvořili jsme i Desatero bezpečného používání internetbankingu.

Created by studio loudmark