Máme toho spoustu :-)

Melinda

Poslední zvonění školního roku a děti s vysvědčením v ruce letí domů s vidinou dvouměsíčních prázdnin, které stráví na dovolené s rodiči, možná vyrazí na příměstský tábor nebo je čeká jen spousta zábavy na hřišti s kamarády. Díky Melindě mohly i děti z azylového domu sv. Markéty v Brně.

První prázdninový den slíbila tisková mluvčí České spořitelny Kristýna Havligerová, že za každý lajk facebookovému příspěvku věnuje vybranému projektu 1 Kč a za sdílení 5 Kč. Zvolila si projekt azylového domova sv. Markéty Charity ČR, který sháněl finance na realizaci výletů pro děti, které by jinak trávily léto pouze v domově. Splnila jim tak přání - vyrazit například do Dinoparku ve Vyškově, navštívit Moravský kras nebo zažít atmosféru westernového městečka Šiklův mlýn.

Facebookový post získal 4 428 lajků a byl 2 367 krát sdílen, de facto během jediného víkendu. Přepočítáno na koruny, post neziskovkám “vydělal” 16 263 Kč. Kristýna poslala ze svého účtu 10 000 Kč - maximální částku, kterou můžete prostřednictvím aplikace věnovat (byla to ostatně i cílová částka projektu, který nakonec s Melindou získal 15 172 Kč). O tom, kam poputuje zbývajících 6 263 Kč, rozhodovali opět fanoušci na Facebooku.

Aplikace Melinda nabízí klientům Spořitelny jednoduchý způsob, jak přispívat potřebným. Postačí chytrý telefon s operačním systémem Android nebo iOs, účet u České spořitelny a placení kartou. Klienti si sami vybírají, na které dobročinné projekty a v jaké výši chtějí přispívat, vše si nastaví snadno v aplikaci. Pár kliknutími si vyberou míru zaokrouhlení plateb kartou i měsíční limit štědrosti; darovat lze i jednorázově. Čím více dárců Melindu využívá, tím rychlejší a vyšší šanci získat žádané prostředky neziskovky mají.

I nadále hledáme neotřelé způsoby, jak dárcovskou aplikaci Melinda propagovat - na festivalu Colours of Ostrava, jehož jsme generálním partnerem, jsme využili i virtuální realitu. Prostřednictvím videí 360° tak kromě aplikace představila i dva vybrané projekty.

Melinda

Darování jednoduše a rychle prostřednictvím mobilní aplikace. To je naše dárcovská aplikace Melinda, s níž pomáháme dobrým věcem. I jedním prstem pohneme světem.

Aplikace nabízí našim klientům jednoduchý způsob, jak přispívat potřebným. Žádá si málo – chytrý telefon, účet u naší banky a placení kartou. Oplátkou nabízí mnohé, protože radost s ní můžete udělat postupně desítkám, stovkám a jednou třeba i tisícům bytostí v nouzi. Aplikaci můžete stáhnout pro Android i iOs.

Jedním prstem pohneme světem
Na které dobročinné projekty a v jaké výši budete přispívat, si sami snadno nastavíte přímo v aplikaci. Pár kliknutími si vyberete míru zaokrouhlení plateb kartou i měsíční limit štědrosti. Při každé platbě kartou pak vlastně posíláte pár drobných ve prospěch dobré věci – jako byste nechávali spropitné.

Darovat lze i jednorázově
Příspěvky z Melindy získává v plné výši projekt, kterému jste je věnovali, a navíc jsou daňově uznatelné. Měsíčně takto můžete věnovat až 10 tis. Kč. Na výběr máte vždy zhruba desítku různých projektů. Nové se v aplikaci objeví vždy ve chvíli, kdy některý ze současných získá kýženou finanční podporu. Navrhnout další můžete navíc i vy sami.

V každém z nás se schovává alespoň kousek filantropa a k jeho probuzení může stačit i jen maličká pomoc. Například to, že v tom nebudeme sami. Staňte se i vy fanouškem.

Created by studio loudmark