Máme toho spoustu :-)

Facebook Pomáháme dobrým myšlenkám

Lenka se přihlásila do prvního ročníku ambasadorů univerzit a hned nám dokázala, že má smysl studentům dávat praxi a vést je už během studia k výkonům a výstupu z komfortní zóny.

Studentka Univerzity Hradec Králové (UHK), oboru Informační management, mezi ambasadory přišla už se zkušeností zpracování praktického projektu Gamifikace úvěrů. Od kolegů z marketingu dostala za úkol prozkoumat, jak studenti UHK vnímají Spořitelnu a její pobočku na univerzitě.

Po získání více než 200 odpovědí od studentů všech fakult, Lenka výsledky vyhodnotila a za marketingem šla i s konkrétními návrhy na zlepšení, během prezentace před zadavateli si tedy vyzkoušela, jaké to je přednést výsledky své práce, ale i jak si obhájit své nápady.

Následně se Lenka přihlásila do Ambasadorského programu. Během stáže projevila zájem také o chod poboček, jak to tam celé funguje a v čem ta práce spočívá. Díky dvěma dnům strávených ve dvou pobočkách v Hradci to zjistila. Proniknutí do fungování banky ji oslovilo natolik, že nyní zjišťuje, jaké pozice nabízí ČS absolventům a co vše může udělat proto, aby se stala naším zaměstnancem.  

Jaký byl rok 2016 v číslech?

 • 6 partnerských univerzit
 • 35 uskutečněných přednášek a workshopů
 • 8 vypracovaných reálných projektů
 • 1 Inovační den
 • 30 akcí na univerzitách i pro veřejnost nejenom vzdělávacího charakteru
 • 16 konzultací bakalářských a diplomových prací
 • 4 partnerské akce TEDxPrague


A jak stáž hodnotí Lenka?

V průběhu stáže jsem si vyzkoušela plno činností. Některé úkoly jsem zpracovávala samostatně, takže jsem měla zodpovědnost za jejich včasné dokončení. Na jiných jsme pracovali ve skupině. Vyzkoušela jsem si roli leadera týmu a zkusila motivovat ostatní k práci. Dále jsem se účastnila schůzek a setkala se se zajímavými lidmi. Zdokonalila jsem se v komunikaci, pronikla do světa Google aplikací a hlavně bankovního sektoru, který mě zajímá. Jsem velmi ráda, že jsem nahlédnout pod pokličku práce v pobočkách České spořitelny.

Dozvěděla jsem se, co vše tato banka svým klientům nabízí, jaké jsou nejnovější aplikace v oblasti bankovnictví a co vše musí umět zaměstnanci pobočky. Velice mě zaujal absolventský program. Myslím, že je to výborný start pro čerstvé absolventy a doufám, že i já budu moci být v budoucnosti jeho součástí.

Fandíme mladým a nadaným lidem, kteří mají jasnou vizi a chtějí přijít s něčím novým a neotřelým. Aktuality sledujte na našem facebooku Pomáhame dobrým myšlenkám.

 

Future Minds

Netradiční, za to inovativní nápady přicházejí od mladých lidí. Studenty v jejich rozvoji a podnikatelském úsilí dlouhodobě podporujeme a pomáháme růst dobrým myšlenkám.

Fandíme mladým a nadaným lidem, kteří mají jasnou vizi a chtějí přijít s něčím novým a neotřelým. Naše spolupráce s vysokými školami každým rokem roste a propojení studentů a zaměstnanců se ukázala jako skvělá příležitost k přiblížení mladým lidem praxi. Mnohé ze spolupráce si odnášejí i samotní zaměstnanci.

Podnikatelská centra pro studenty

Podnikatelské inkubátory a akcelerátory poskytují studentům skvělé zázemí pro rozjezd vlastního podnikání, setkávání s inspirativními osobnostmi a především jsou často cestou ke splnění jejich snů. Ti, kteří chtějí získat nejprve zkušenosti s vedením projektů nebo se obohatit o zkušenost s korporátním prostředím, se mohou zapojit do řešení našich praktických projektů.

Podílíme se na akcelerátorech:

 • InovaJET (ČVUT)
 • Point One (ČZU)
 • UHK (zpracování praktických projektů)
 • xPORT (VŠE)

 

„Jsem rád, že Spořitelna vymýšlí stále nové projekty a snaží se vystoupit z povědomí lidí jako stereotypní a tradiční banka, ale chtějí také přicházet s něčím novým a stále ukazovat, že jsou banka číslo jedna v ČR,” řekl student UHK.

Podporujeme i studentské nápady, proto jsme partnerem soutěže Byznys trefa, Innoversity, Podnikavá hlava i Rozjezdy roku. Šíříme myšlenky hodné sdílení a v roce 2015 jsme byli partnery TEDxPrague a jeho vysílání jsme zprostředkovali na piazzetě Národního divadla.

Umíme se postarat o start-upy po všech stránkách. Jako jediná banka na trhu nabízíme program švýcarsko-české spolupráce INOSTART. Nabízíme nejen finanční zajištění, ale také komplexní odborné poradenství.

Jdeme s dobou a založili jsme Future Minds, Facebook skupinu pro mladé, kde získají informace o bankovnictví, rozhovory se zaměstnanci ČS, soutěže, pozvánky na akce a workshopy, pracovní příležitosti.

Created by studio loudmark